Ślubne obrączki to biżuteria wyjątkowa pod każdym względem. Są symbolem oddania, nieprzemijającego uczucia oraz przywiązania do ukochanej osoby. Każdy, kto jest w związku małżeńskim, nosi na palcu inną, jednak wszystkie oznaczają jedno i to samo: Miłość.
Obrączki to ważny dowód miłości, dlatego nosimy ją praktycznie cały czas. Nic więc dziwnego, że po latach użytkowania złoto i kamienie powoli zaczynają tracić swój blask, wzory stają się coraz mniej widoczne, za to na powierzchni gołym okiem widać różnego rodzaju rysy, odpryski i zadrapania.
Zarysowania i odkształcenia należą do najczęściej spotykanych uszkodzeń. Ich przyczyn może być wiele, np. przeskoczenie napięcia w samochodowym akumulatorze, przytrzaśnięcie drzwiami czy uderzenie o twardy przedmiot, np. klamkę. Wbrew pozorom obrączka, mimo że jest z dość twardego materiału, nie jest w 100% odporna. Czasem wystarczy noszenie jej w towarzystwie innego pierścionka, np. zaręczynowego, zwykłe mycie rąk czy chwila zabawy z dzieckiem w piasku, aby pojawiły się na niej nowe rysy. Aby uniknąć pojawiania się uszkodzeń warto pamiętać choćby o założeniu rękawiczek do zmywania czy pielenia w ogródku, co dodatkowo ochroni naszą biżuterię.
Tak jak dbamy o uczucia, tak samo powinniśmy dbać o swoje obrączki. Na szczęście złoto jest metalem na tyle plastycznym i ciągliwym, że doświadczony jubiler z łatwością usunie z jego powierzchni rysy, uszkodzenia, przywracając obrączkom drugie życie i sprawiając, że na nowo nabiorą blasku.
W następnej części naszej publikacji dowiecie się, w jaki sposób czyścić obrączki domowymi sposobami.
Karina Gaszczyńska
zdjęcia: Pinterest